Tatuaż to marzenie niejednej z nas. Zanim jednak się go wykona, warto się dowiecie więcej o trwałym ozdabianiu ciała. Pomoże to w odpowiednim przygotowaniu się do wykonania tatuażu oraz późniejszym dbaniu o niego. Przygotowanie do wykonania tatuażu powinno również objąć przemyślenie, jakim wzorem chcemy ozdobić ciało. Jednym z najczęściej wybieranych są cytaty: motywujące, ważne dla nas, z przesłaniem. Mnogość cytatów na pierwszy tatuaż jest bardzo duża. Jakie z nich są najpopularniejsze.

Tatuaż to dla wielu osób sposób na wyrażanie własnego ja. Dlatego też pierwszy tatuaż jest dla nich nie lada przeżyciem. Do jego wykonania podchodzimy z niemałymi emocjami, a także obawami. Wynika to przede wszystkim z tego, że tatuaż to trwała ozdoba skóry, nie da się go zmyć, kiedy nam się znudzi lub wytatuowana sensacja straci dla nas na znaczeniu. W związku z tym, zanim przystąpi się do wykonania tatuażu, trzeba dokładnie przemyśleć, jaki przekaz chcemy utrwalić na skórze. Należy też pamiętać, że tatuowanie ciała to poważna ingerencja w skórę. Do niej należy się właściwe przygotować, a także później dbać, aby nie nabawić się poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Pierwszy tatuaż: TAK czy NIE?

Tatuaże to trwałe ozdoby ciała, mogą być usunięte tylko za pomocą lasera, a cały zabieg usuwania tatuażu jest czasochłonny, bolesny i nie tani, dlatego zanim się wykonania tatuażu, trzeba dokładnie się zastanowić, czy na pewno się tego chce.

Pod uwagę należy brać to, że ozdoba nie zawsze będzie wyglądać tak samo. Kolorowe tatuaże bledną, a rozciąganie skóry wraz z wiekiem powoduje jego zniekształcenia. Pod uwagę trzeba brać też to, czy tatuaż nie będzie przeszkadzał nam w późniejszej pracy lub innym aspekcie życia. Salony tatuażu podpowiadają, że jeśli się waha z decyzją, lepiej odpuścić i przemyśleć sprawę jeszcze raz i na spokojnie. Do wykonania pierwszego (i każdego kolejnego) tatuażu trzeba dojrzeć.

Jaki wzór tatuażu wybrać?

Niezwykle ważną decyzją jest ta, która mówi, jakim wzorem ozdobi się ciało. Większość osób szuka czegoś ponadczasowego, motywującego, inspirującego. Decyzja o tym, co wytatuować powinna być niezwykle dojrzałą i przemyślaną. Wzoru nie da się tak prosto zmienić i będzie towarzyszyć nam przez całe życie. Warto więc postawić na takie wzory tatuażów, z których nie wyrośniemy lub które nie znudzą się nam po roku. Wiele osób na pierwszy tatuaż wybiera cytaty. Uważane są one za uniwersalne, zawsze modne i ciekawe rozwiązania.

Mój pierwszy tatuaż: najpopularniejsze cytaty z łaciny

Do najpopularniejszych cytatów na pierwszy tatuaż należą te po łacinie. Łacińskie sentencje są niezwykle modne i praktycznie zawsze na topie. Używa się ich nie tylko jako wzorów tatuaży, ale też dla ogólnej mobilizacji np. w social mediach. Jako najpopularniejsze cytaty na pierwszy tatuaż po łacinie wskazuje się:

 • Carpe diem (chwytaj dzień)
 • Amor vincit omnia (miłość wszystko zwycięży)
 • Memento mori (pamiętaj o śmierci)
 • ex nihilo nihil fit (nic z niczego nie powstaje)
 • vivere est cogitare (życie to walka)
 • dum spiro, spero (póki oddycham, mam nadzieję)
 • nosce te ipsum (poznaj samego siebie).

Mój pierwszy tatuaż: najpopularniejsze cytaty w językach obcych

Na pierwszy tatuaż wiele osób wybiera też cytaty w językach obcych. Najpopularniejsze cytaty na tatuaże to te w języku angielskim, ale na topie jest również cyrylica, alfabet arabski oraz chiński. Należy pamiętać, że decydując się ta tatuaż w języku obcym, trzeba dokładnie sprawdzić pisownię wybranego cytatu. Błędy w zapisach zdarzają się często, a lapsusy w niektórych przypadkach są wręcz katastrofalne. Tatuaż z błędem nigdy natomiast nie będzie modny. Popularne sentencje w językach obcych na tatuaż to:

 • 天無絕人之路 (nigdy nie należy zamykać wszystkich drzwi)
 • 心有餘而力不足 (silny duch, lecz słabe ciało)
 • You choose who you want to be (Ty wybierasz, kim chcesz być)
 • Be here now (bądź tu i teraz)
 • Don’t worry be happy (nie martw się, bądź szczęśliwy)
 • Never lose hope (nigdy nie trać nadziei)

Mój pierwszy tatuaż: najpopularniejsze cytaty z literatury

Literatura to prawdziwa kopalnia cytatów na pierwszy tatuaż. Wiele osób wybiera sensacje z książek, które są im szczególnie bliskie lub słowa odzwierciedlając życiowe kredo. Wśród najpopularniejszych cytatów z literatury na na tutuaż wymienia się:

 • Gdybym miała świat na własność, wszystko byłoby nonsensem (Lewis Carroll, Alicja w Krainie Czarów)
 • Zapalczywa, chociaż wzrostem niewielka… (William Szekspir, Sen Nocy Letniej)
 • Nigdy nie będziesz prawdziwie wolny, jeśli będziesz kogoś bezgranicznie podziwiał (Tove Janson, Muminki)
 • Przeszłość jest prologiem (William Shakespeare, Burza)
 • Przypuśćmy, że my naprawdę tylko to sobie wyśniliśmy… (Clive Staples Lewis, Opowieści z Narnii)
 • Nie każdy kto wędruje, błądzi (J.R.R. Tolkien, Władca Pierścieni).

Gdzie zrobić pierwszy tatuaż?

Kiedy już wiadomo, co chce się wytatuować pora pomyśleć, gdzie chce się to zrobić. Z myślą o swojej przyszłej karierze warto unikać miejsc na widoku. Wskazuje się, że negatywne skojarzenia dają tatuaże na dłoni, przedramieniu oraz szyi. Jako miejsce na pierwszy tatuaż można wybrać: plecy, kark, ramię, klatkę piersiową, żebra, nadgarstek lub stopę. Warto pamiętać, że niektóre miejsca na naszym ciele są szczególnie unerwione, a wykonanie tam tatuażu jest znacznie boleśniejsze.

[Głosów:9    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here