Bańka chińska staje się coraz popularniejszym zabiegiem. Po masaż brzucha bańką chińską sięgają kobiety po ciąży, które chcą ujędrnić tę partię ciała, a także te, które zmagają się z tzw. oponką. Masaże brzucha bańką chińską oferują salony masażu i kosmetyczne, ale zabieg można wykonać samodzielnie w domu. Dlaczego warto? Bańka chińska to sposób na jędrny brzuch, bez tłuszczu. Pozwala też pozbyć się cellulitu. Zobacz, co trzeba wiedzieć o masażu brzuch bańką chińską.

Bańka chińska to jedna z odmian bańki próżniowej, czyli zimnej. Wysysa ona powietrze pod ciśnieniem. Najczęściej spotykane są bańki gumowe, ale występują też bańki szklane oraz bambusowe. Bańki chińskie charakteryzują się okrągłym kształtem i zaokrąglonymi brzegami, które pozwalają zapisać się im na skórze. Technika masażu bańką chińską wywodzi się z medycyny ludowej. Tą wykorzystywała masaże w leczeniu grypy oraz przeziębienia. Dziś masaże bańką chińską chętnie stosowane są i przez medycynę, i przez kosmetykę.

Czym są bańki chińskie?

Bańki chińskie są bańkami, w których podciśnienie wytwarzane jest przez naciśnięcie bańki i zassanie jej na skórze. Powoduje to silnie przekrwienie masowanego miejsca, pękanie naczynek krwionośnych oraz drażnienie zakończeń nerwowych. Mimo takiego działania masaż brzucha bańką chińską nie jest niebezpieczny. Powoduje on, że dostarcza się większa ilości tlenu, substancji odżywczych, a także stymuluje mechanizmy naprawcze. Masaże brzuch bańką chińską to także doskonały sposób na pozbycie się z organizmu toksyn takich jak kwas mlekowy oraz napięcia mięśniowego.  Należy pamiętać, że masaż brzucha bańką chińska należy do tych bardzo intensywnych i w niektórych przypadkach może wywoływać ból. Masażowi może towarzyszyć pieczenie skóry, wrażenie rozciągania mięśni, silnego napięcia mięśniowego itp. Po masażu u wielu osób pojawiają się krwiaki.

Bańki chińskie są produktem ogólnodostępnym i tanim. Można kupić je w aptece za ok. 20 złotych. Zestaw zawiera 4 bańki o różnej wielkości od małej do tej wielkości pięści. Efekty masażu nie zależą od tego, jakiej wielkości banki się użyje, jednak mniejsze banki oznaczają intensywniejszą pracę. Rozmiar bańki do masażu najlepiej dobrać do wielkości swojej dłoni oraz wygody.

Zastosowanie bańki chińskiej w kosmetyce

Bański chińskie pierwotnie wykorzystywane były tylko przez medycynę. Dziś z ich właściwości chętnie korzysta również kosmetyka. Zastosowanie baniek chińskich w kosmetyce to:

  • usuwanie cellulitu
  • redukcja tłuszczu z brzucha
  • zmniejszenie widoczności rozstępów
  • wymodelowanie sylwetki
  • trądzik.

Masaż brzucha bańką chińską – dla kogo?

Masaż brzucha bańka chińską jest zabiegiem ujędrniającym polecanym kobietom, które chcąc wrócić do formy do ciąży, zadbać o własne ciało, wzmocnić efekty diet odchudzających oraz ćwiczeń na mięśnie brzucha. Zaleceniem do masażu bańką chińska jest też zaawansowany, widoczny cellulit. Masaż brzucha bańką chińską można wykonać w specjalistycznym gabinecie lub samodzielnie w domu. W przypadku tego pierwszego rozwiązania za sesję masażu trzeba zapłacić ok. 150 złotych.

Należy pamiętać, że masaż brzucha bańką chińską nie można wykonywać u każdego. Jako przeciwwskazania do zabiegu wskazuje się: choroby nowotworowe, gorączkę, zmiany skórne, uszkodzenia naskórka, żylaki, zaburzenia krzepliwości krwi, rozejście kresy białej (możemy osłabić mięśnie brzucha), nadmierne rozciągnięcie skóry (zamiast ujędrnić, dodatkowo ją rozciągniemy).

Jak wykonać masaż brzucha bańką chińską?

Pierwszym krokiem w wykonaniu masażu brzucha bańką chińską jest dokładne oczyszczenie ciała np. prysznic. Następnie w brzuch wmasuj oliwkę z dodatkiem antycellulitowych składników np. wyciągiem z bluszczu, kofeiną, zieloną herbatą. Natłuszczenie skóry sprawi, że bańka będzie łatwiej się przesuwać po powierzchni brzucha.

W kolejnym roku wybierze rozmiar banki, którą będziesz wykonywać masaż. Najlepsi dobrze bańkę do swojej dłoni. Pamiętaj, że musisz ją wygodnie i mocna utrzymać, gdyż masaż brzucha bańką chińską jest dość intensywny. Wybraną bańkę podgrzej w ciepłej wodzie o temperaturze ok. 40 stopni Celsjusza. Bańkę może zanurzyć w wodzie w całości. Wyjmij ją po kilku sekundach i szybko osusz.

Aby rozpocząć masaż brzuch bańką chińską, musisz przyssać bańkę do skóry. W tym celu przykuwa ją do wybranego punktu na brzuchu i uciśnij kciukami na jej wierzchniej, jednocześnie przyciskają bańkę do ciała. Wytworzy się w niej podciśnienie, które przyssie bańkę do skóry. Zassaną bańką przesuwaj po powierzchni brzucha. Jeśli pojawi się przekrwienie, oznacza to, że bańka rzeczywiście prawidłowo została przystawiona. Jeśli bańka się odklei, zassij ją na nowo. Jeśli na skórze pojawią się siniaki, zmniejsz stopień zassania bańki. Po skończonym masażu musisz odessać bańkę, zrobisz to,w wkładając do niej delikatnie palca i dopuszczając powietrze do środka. Pamiętaj, aby bańki nie ściągać na siłę.

Masaż brzuch bańką chińską – o czym pamiętać?

Masaż brzucha bańka chińska wykonuj kolistymi ruchami, kierując bańkę ku górze. Masaż wykonuj zawsze zgodnie z ruchem wskazówek zegara, pomoże to uniknąć problemów z żołądkiem. Aby masaż przynosi efekty, wykonuj go regularnie co 2-3 dni. Rekomendowana liczba zabiegów to min. 10. Masaż brzuch bańką chińską powinien trwać ok. 15 minut.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here