Piękne i zdrowe paznokcie uważane są za wizytówkę każdej eleganckiej kobiety. Niestety nie wszystkie z nas mogą się nimi cieszyć. Niekiedy paznokcie u rąk niszczą się w wyniku uszkodzeń mechanicznych czy nieodpowiedniej pielęgnacji. Zniszczone paznokcie można jednak zregenerować. Dzięki zabiegom kosmetycznym np. japońskiemu manicure można cieszyć się pięknymi paznokciami na co dzień. Zobacz, na czym polega japoński manicure i w czym może pomóc.

Rozdwajające się paznokcie, łamliwe i brzydko wyglądające to bolączka niejednej z nas. Na szczęście ich stan można poprawić za pomocą prostego zabiegu, jakim jest manicure japoński. Zabieg ten od lat stosowany jest przez Japonki i pozwala uratować zniszczoną płytkę paznokcia. Manicure japoński jest prostym zabiegiem, mimo to zaleca się wykonywanie go w gabinecie kosmetycznym.

Czym jest manicure japoński?

Manicure japoński zanany jest od 400 lat. Za jego twórcę uważa się japoński koncern P. shine. Stąd też manicure japoński często nazywany jest manicure p. shine. Jego podstawowym zadaniem jest regeneracja paznokci, przywrócenie im zdrowego wyglądu, odżywienie i nabłyszczenie płytki. Efekty manicure japońskiego utrzymują się ok. 3 tygodnie. Aby efekt był trwały i dłuższy zaleca się powtórzenie zabiegu 3-4 razy w ciągu miesiąca.

Efekty i przebieg manicure japońskiego

Manicure japoński polega na intensywnym wcieraniu w płytkę paznokcia specjalnej zielonej pasty. Jest ona bogata w substancje odżywcze, które wzmacniają i nabłyszczają paznokcie. W zielonej masie znajduje się m.in. krzemionka z morza jońskiego (różowe perły), pyłek pszczeli, keratyna i witaminy A oraz E. W trakcie zabiegu nie używa się metalowych pilniczków, cążków do skórek i innych tego typu narzędzi. Efekty manicure japońskiego widoczne są natychmiast. Należy pamiętać, że bezpośrednio po wykonaniu manicure p. shine nie można malować paznokci lakierem lub wykonywać hybryd. Wynika to z dużego natłuszczenia płytki paznokci. Zabiegi zdobnicze najlepiej robić 2-3 dni po manicure japońskim.

Jak wykonać samodzielnie manicure japoński?

Manicure japoński można wykonać niemal we wszystkich gabinetach kosmetycznych. Jego koszt to ok. 60 złotych, a sam zabieg trwa 40 minut. Manicure japoński można również wykonać samodzielnie w domu. Zestaw do manicure japońskiego kupuje się w punktach zaopatrzenia kosmetyczek lub w Internecie. Przed dokonaniem zakupu warto upewnić się, że sprzedawany produkt jest oryginalny.

Jak wykonać manicure japoński?

  1. Przygotuj: dwustronny pilniczek do skracania oraz matowienia paznokci, plastikową szpatułkę do nakładania pasty i pudru, polerkę do odpychania skórek;
  2. Zmatow płytka paznokcia przy pomocy pilniczka, pozwoli to odsłonić kanaliki prowadzące w jej głąb i ułatwi wnikanie pasty;
  3. Intensywnie wcieraj zieloną pastę w płytki paznokci;
  4. Nanieś na paznokcie specjalny puder i wmasuj go w płytkę, dzięki temu zatrzymasz substancje odżywcze zawarte w paście;
  5. Pamiętaj, że pasta i puder powinny być wcierane w tym samym kierunku.
  6. Twój manicure japoński jest gotowy, możesz się cieszyć się pięknymi paznokciami.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here