Makijaż ma podkreślać zalety urody i ukryć jej niedoskonałości, jednak nie wszystkie kobiety wiedzą, lubią lub mają czas na codzienne malowanie się. To właśnie z myślą o nich współczesna kosmetologia stworzyła makijaż permanentny, czyli ten trwały. Makijaż permanentny ma wydobyć z naszej urody to co najlepsze, nie rozmazywać się w najmniej oczekiwanych momentach i pozwolić zaoszczędzić na czasie. Zobacz, czym jest makijaż permanentny, jak długo się utrzymuje oraz czy opłaca się go wykonywać.

Potrzeba ozdabiania i uatrakcyjniania ciała towarzyszyła ludzkości od zawsze. Już nam starożytni przystrajali ciało i malowali je, a także ozdabiali, dziurawiąc uczy, nos czy policzki. Wskazuje się, że pierwszym makijażem permanentnym były starożytne tatuaże, głównie wykonywane przez Chińczyków. W ich wykonywaniu stosowali oni podobną metodę, jaka dziś wykorzystywana jest dla makijażu permanentnego.

Kiedy warto wykonać makijaż permanentny?

Makijaż permanentny nazywany inaczej contour make-up polecany jest przede wszystkim osobom, które cierpią na niedoskonałości urody przeszkadzające im w codziennym życiu i obniżające pewność siebie oraz poczucie atrakcyjności. Z pomocą makijażu permanentnego można poprawić kształt ust, powiększyć je, wyrównać brak symetrii, wzmocnić czerwień warg. makijaż permanentny wykonuje się również w okolicach oczu. Contour make-up można wykonać na powiekach lub na brwiach.

Defekty urody to nie jedyne wskazanie do wykonania makijażu permanentnego. Jak kolejne wymienia się plamy pigmentacyjne, blizny i przebarwienia. Części po trwały makijaż sięgają więc osoby z cerą trądzikową.

Trwały makijaż to również świetne rozwiązanie dla kobiet, które nie mają czasu rano się malować, nie umieją lub nie lubią tego robić, uprawiają sporty wodne, panują długi pobyt w szpitalu. Makijaż permanentny sprawdza się też u osób, które cierpią na uczulenia i alergie na składniki tradycyjnych kosmetyków.

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego

Trwały makijaż nie może być wykonany u każdego. Przeciwwskazaniami są:

  • niewyrównana cukrzyca,
  • przyjmowanie leków sterydowych (trudniejsze gojenie),
  • łuszczyca (można wywołać rzut łuszczycowy),
  • czynne zmiany skórne – bakteryjne, wirusowe, grzybicze,
  • infekcje, stany podgorączkowe,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • bielactwo (podrażnienie skóry może wywołać nowe ogniska),
  • ciąża,
  • choroby siatkówki i rogówki oka.

Jak wykonuje się makijaż permanentny?

Zabieg nakładania makijażu permanentnego wykonuje się etapami. W ich trakcie używa się aparatu igłowego i pigmenty pochodzenia naturalnego. Pigmenty do makijażu permanentnego są tak dobrane, aby w jak najmniejszym stopniu różniły się od barwy skóry. Wykonanie makijażu permanentnego jest bezpieczne – igły są jednorazowe, natomiast farby nie zawierają substancji toksycznych i alergizujących. Sam zabieg nie jest bolesny, w niektórych przypadkach stosuje się jednak krem znieczulający, a także uspokajające kompresy.

Pierwszy zabieg wykonania makijażu trwałego wymaga powtórzenia po ok. 2 tygodniach. Powtórkę zabiegu wykonuje się w celu korekty i uzupełnienia niedoskonałości.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Efekt osiągnięty przez makijaż permanentny utrzymuje się od 3 do 5 lat – wszystko zależy od indywidualnych zachowań skóry oraz czynników na nią działających. Należy jednak pamiętać, że aby utrzymać intensywność koloru osiągniętą przez trwały makijaż, to zabieg średnio raz do roku trzeba powtarzać.

Makijaż permanentny ust – na czym polega?

Trwały makijaż ust polega na obrysowaniu konturu warg lub wypełnieniu ust wraz z cieniowaniem. W niektórych przypadkach możliwe jest połączenie kontury wraz z wypełnieniem. Dzięki makijażowi permanentnemu ust wydają się one pełniejsze i osiągają efekt lekkiego pomalowania szminką. Trwały makijaż ust to dobre rozwiązanie dla osób o wąskich ustach z nieregularnym kształtem. Średnia cena makijażu permanentnego ust to 600-800 złotych.

Makijaż permanentny brwi

Trwały makijaż brwi pozwala na ich zagęszczenie, skorygowanie asymetrii, wyraźniejsze zaznaczenie łuków brwiowych pogrubienie, wydłużenie, uzupełnienie ubytków, poprawę lub nadanie im nowego kształtu i koloru, podkreślenie ich czy jakiekolwiek inne poprawki. Makijaż permanentny brwi obecnie wykonuje się dwoma metodami. Pierwsza z nich to metoda cienia, która polega na całościowym pokryciu skóry kolorem. Metoda cieni przy trwałym makijaż brwi jest stosowana u osób z jasnymi, rzadkimi brwiami, a także w przypadku, gdy ich w ogóle nie ma. Makijaż permanentny brwi wykonuje się też metodą piórkową. Polega ona na dorysowywaniu pojedynczych brwi. Ten typ trwałego makijażu brwi stosuje się u osób z gęstymi, ale nieregularnymi brwiami.

Makijaż permanentny oczu

Współczesna kosmetyka oferuje również makijaż permanentny oczu. Polega on na wykonaniu kresek na górnych powiekach lub niekiedy na dolnych. Kreski wykonuje się najczęściej u nasady rzęs, tak aby dały wrażenie ich gęstości. Makijaż permanentny oczu może też mieć postać grubszych kresek, które imitują te narysowane eyelinerem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here