Moda na proste jak i kręcone włosy powraca… falowo. Obie z tych form stylizacji włosów znajdują swoich zwolenników jak i przeciwników. Dzisiaj przyjrzymy się z bliska lokówkom do włosów, ich rodzajom, opiniom za i przeciw stosowaniu. Czy warto w ogóle inwestować w lokówkę do włosów?

Lokówki do włosów – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę dobierając lokówkę do włosów to kondycja i rodzaj włosów, które chcemy nią stylizować. Jeśli włosy są cienkie i delikatne, wówczas urządzenie powinno nagrzewać się do jak najniższej temperatury, np. 150 stopni Celsjusza, podczas gdy włosy mocne, grube i gęste zakręcą się dopiero pod wpływem 200 stopni Celsjusza.

Kolejna sprawa to rodzaj loków, które chcemy uzyskać. Cienkie loki uzyskamy za pomocą lokówki automatycznej lub tradycyjnej o średnicy ok. 16-20 mm, natomiast grube fale i loki za pomocą lokówki o średnicy 30-36 mm.

Lokówki do włosów – jakie są rodzaje tych urządzeń do stylizacji włosów?

Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów lokówek i właściwie ciężko wybrać na pierwszy rzut oka najbardziej odpowiednią dla swoich włosów, dlatego prezentujemy krótki przewodnik po świecie lokówek.

Przede wszystkim musimy uświadomić sobie, jaki efekt chcemy uzyskać po zastosowaniu lokówki na swoich włosach oraz jaka lokówka nadaje się do naszych włosów, ponieważ grubość lokówki ściśle wiąże się z gęstością loków oraz z długością naszej fryzury: do bardzo krótkich włosów nie poleca się stosowania grubej lokówki w obawie przed poparzeniem skóry głowy.

  1. Tradycyjna lokówka – posiada wałek o średnicy od 15 do 25 mm z klipsem u boku. Im grubsza średnica lokówki, tym luźniejsze uzyskamy loki i fale.
  2. Gruba lokówka – wałek o średnicy 32-38 mm umożliwia kręcenie grubych fal i loków.
  3. Lokówka automatycznalokówka automatyczna sama nawija włosy na wałek, dlatego jest bardzo wygodna w użyciu, ale wykonuje dość cienkie loki, próżno oczekiwać od niej szerokich, romantycznych fal.
  4. Lokówka spiralna – umożliwia stworzenie precyzyjnych loków. Lokówka spiralna może mieć wałek o różnej grubości (15-38 mm), również stożkowy.
  5. Lokówka wielofunkcyjnalokówka z wymiennymi nasadkami np.: spiralna, płaska, trójkątna, stożkowa, tradycyjna o wąskiej średnicy, tradycyjna o grubej średnicy, prostownica, karbownica, okrągły grzebień itd.
  6. Lokówka stożkowa – dzięki kształtowi stożka za jej pomocą można wyczarować piękne loki, które są grubsze u nasady i drobniejsze na końcach.
  7. Lokówko-suszarka – umożliwia jednoczesne suszenie i układanie włosów: tworzenie dużych fal, podkręcanie końcówek i nadawanie włosom objętości.
  8. Lokówka spłaszczona – loki, które za jej pomocą możemy uzyskać są bardzo wyraźne i lekko kwadratowe.
  9. Lokówka turystyczna – kompaktowa lokówka o niewielkich rozmiarach.
  10. Lokówka trójkątna – umożliwia uzyskanie nietypowych, kanciatych loków i najczęściej występuje w zestawie wielofunkcyjnym
  11. Prostownica – tak, prostownica. Choć brzmi to jak paradoks, prostownica też potrafi spełnić rolę lokówki i jest wręcz polecana przez wiele użytkowniczek. Loki zrobione na prostownicy mają swój urok i właściwie ciężko odróżnić je od tych wykonanych na lokówce. Takie loki są zwykle dość szerokie – to wszystko zależy od tego, jakie pasmo jesteśmy w stanie za jej pomocą nawinąć i oczywiście od tego, jak szeroka jest prostownica.

Lokówka do włosów – opinie przemawiające za jej stosowaniu

Lokówka do włosów to jedno z najpopularniejszych urządzeń do stylizacji włosów stosowanych na całym świecie. Z powodzeniem wypiera wałki i papiloty robione przez nasze babcie i mamy i zostawiane na noc na włosach. Jest szybka i łatwa w obsłudze, nadaje naszej fryzurze nienaganny i staranny wygląd, o ile oczywiście przyłożymy się do wykonywania loków.

Wiele osób skarży się na niewielkie poparzenia palców podczas nawijania loków na lokówkę, ale na szczęście producenci szybko poradzili sobie z tym problemem dodając do zestawu rękawicę przeciwoparzeniową.

Lokówki do włosów zoptymalizowały również nasze koszty ponoszone na stylizację, ponieważ przy odrobinie czasu i chęci osiągniemy na głowie ten sam efekt, co po wizycie u fryzjera, a ceny takiego „zabiegu” wahają się w granicach od 50 do nawet 120 zł – wszystko zależy od czasu włożonego w kręcenie loków.

Zalety lokówki do włosów:

  • Wysokiej jakości lokówka może wykonać wszystkie rodzaje loków w zaciszu własnego domu.
  • Lokówka kosztuje więcej, ale może zostać z Tobą praktycznie na całe życie. Oznacza to, że zapłacisz jednorazowo, ale korzyści trwają bardzo długo. Nie musisz wydawać pieniędzy za każdym razem, gdy chcesz zakręcić włosy.
  • Wysokiej jakości lokówka jest bezpieczna w użyciu. Istnieje mniejsze prawdopodobieństwo przegrzania; uszkodzenie włosów nie stanowi problemu.
  • Zapewnia spójne zwijanie.
  • Wysokiej jakości lokówka równomiernie rozprowadza ciepło, dzięki czemu loki są tak samo piękne w każdym miejscu na całej długości loka.
  • Możesz zakręcić włosy na własną rękę. Nie musisz prosić nikogo o pomoc, z pewnością poradzisz sobie sam.

Lokówka do włosów – przeciw stosowaniu

Lokówka do włosów zwykle kojarzy nam się z wysoką temperaturą, która dosłownie „pali” nasze włosy, ponieważ możemy zaobserwować unoszący się dymek nad kręconymi właśnie końcówkami. Dzisiaj na szczęście producenci wysokiej jakości lokówek minimalizują te efekty praktycznie do zera, co nie oznacza jednak, że taka ingerencja w strukturę włosa nie przynosi żadnych strat.

Przed zastosowaniem lokówki do włosów musimy spryskać włosy odpowiednimi preparatami przeznaczonymi do stylizacji włosów pod wpływem wysokich temperatur.

Najczęściej wymieniane wady stosowania lokówki do włosów:

  • Osoby o suchych włosach powinny bardzo uważać podczas korzystania z lokówki, ponieważ mogą uszkodzić włosy, sprawiając, że będą wyglądać krucho, a w konsekwencji, przy częstym używaniu lokówki do włosów, faktycznie się kruszyć.
  • Standardowa (nienowoczesna) lokówka może poważnie uszkodzić włosy.
  • Wysokiej jakości lokówka jest dość droga.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here