konturówka do ust - jak ją używać?

Aby makijaż naszych ust był kompletny, należy wykończyć go kredką lub konturówką do ust. Takie zakończenie pozwala uzyskać idealny kontur ust i delikatnie jest w stanie wyrównać dysproporcje warg.

Jak wykonać makijaż ust, za pomocą kredki lub konturówki do ust?

Makijaż ust wykonujemy zawsze na sam koniec całego makijażu. Przed przystąpieniem do malowania ust, należy je odpowiednio przygotować. Jak? Powinno wykonać się delikatny peeling i porządnie je nawilżyć. Nawilżenie jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym. Jeżeli nasze usta będą w złej kondycji, każdy makijaż będzie prezentował się fatalnie.

Rozpoczynając makijaż ust, należy najpierw wykonać obrys ust za pomocą kredki lub konturówki do ust. Wtedy uzyskamy idealny kształt. Jeżeli zależy nam na lekkim powiększeniu ust, powinniśmy linię rysować trochę za brzegiem warg.
Z kolei jeżeli mamy duże usta, a zależy nam na ich pomniejszeniu, linię należy rysować przed brzegiem warg. Obrysowywanie ust zawsze zaczynamy od kącików. Kredkę prowadzimy lekko, bez dociskania.

Kredki i konturówki do ust, do czego służą?

Gdy już uzyskałyśmy ten wymarzony kształt, możemy przejść do aplikacji szminki. Ważne jest, żeby za pomocą palca, lub pędzelka połączyć ze sobą konturówkę ze szminką. Jeżeli tego nie zrobimy, uzyskamy bardzo nienaturalny efekt.
Po połączeniu ze sobą kosmetyków, należy odcisnąć nadmiar szminki na chusteczce. Dzięki temu, szminka będzie dłużej się trzymała.
W ciągu dnia jeżeli makijaż naszych ust będzie wymagał poprawki, należy nałożyć tylko szminkę. Konturówka, jest trwałym kosmetykiem, więc nie powinna się zetrzeć.

Dla kogo konturówka jest niezbędna?

Konturówki do ust szczególnie poleca się osobom, które mają małe, wąskie usta oraz takim, które mają niewyraźny lub nierówny kształt ust.
Dzięki konturówce możemy zmienić wygląd naszych ust, staną się zmysłowe i seksowne. Należy pamiętać, żeby konturówka była zawsze zbliżona kolorem do koloru szminki. Tylko tak uzyskamy naturalny efekt. Korzystać z konturówki może każda kobieta, jednak musi robić to precyzyjnie i z rozsądkiem.

Przeczytaj też: https://www.moda.info.pl/blyszczyki-do-ust-czy-sa-trwale/

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here