Kosmetyki gabinetowe – wybierz właściwe!

0
1183

Wybierając kosmetyki gabinetowe należy skupić się na kilku istotnych kwestiach. Jakich? Postaramy się umieścić w tym artykule kilka ważnych wskazówek.

Kosmetyki gabinetowe – jak wybrać?

Kosmetyki gabinetowe należy tak jak wspomnieliśmy wybierać analizując kilka kwestii. Pierwsza z nich musi być sprawdzenie składu produktów. Do zabiegów najczęściej wybiera się ampułki jednoskładnikowe. Czasem stosowane są również koktajle kilkuskładnikowe. Na próżno w nich jednak szukać tzw wypełniaczy, które nie są substancjami aktywnymi. Odpowiednio zbilansowany skład może zostać uzyskany jedynie po przeprowadzeniu serii badań laboratoryjnych. Na dowód ich wykonania firmy przedstawiają uzyskane certyfikaty. Nie można oczywiście od danego producenta żądać udostępnienia precyzyjnej receptury, ale doświadczonej kosmetyczce wystarczy jedynie spojrzenie na etykietę, by wiedzieć, czy kosmetyk będzie w stanie spełnić jej oczekiwania. Kolejną istotną kwestią są opakowania kosmetyków. Sprawa z pozoru błaha ma tak naprawdę ogromne znaczenie. Chodzi tu przede wszystkim o zabezpieczenie produktu przed działaniem czynników zewnętrznych. Niezwykle istotna jest także pojemność takich opakować. Właściciele salonów kosmetycznych doskonale wiedzą, że gdy preparat posiada właściwy skład to jest go potrzebne znacznie mniej niż w przypadku takiego „rozcieńczonego”.  Tutaj świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju ampułki do zabiegów, a także pielęgnacji. Ich innowacyjne opakowanie sprawia, że zawartość starcza akurat na jedno użycie. Dzięki temu nic się nie marnuje, a także nie ma obaw przez np. zwietrzeniem zawartości.

Kosmetyki gabinetowe – źródło pochodzenia

Z całą pewnością kosmetyków gabinetowych nie powinno się nabywać w ogólnodostępnych drogeriach. Wyjątkiem będą takie, które prowadzą sprzedaż kosmetyków profesjonalnych przeznaczonych do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Zdecydowanie lepszym jednak rozwiązaniem będzie poszukanie firmy zajmującej się dystrybucją takich produktów. Do nich należy między innymi http://phyris.mensabeauty.pl/, która działa na rynku już od ponad 70 lat. Swoje oddziały posiada w 70 krajach świata. Dodatkowo może pochwalić się własnym laboratorium i oryginalnymi recepturami. Produkty tej firmy posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, a zatrudniony personel służy pomocą nie tylko przy doborze kosmetyków gabinetowych. Zajmuje się również organizacjom szkoleń i pomocą w prowadzeniu działalności. Taka pomoc sprawia, że prowadzenie salonu kosmetycznego staje się dużo prostsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here