Kiedy warto udać się na peeling chemiczny?

Peeling twarzy, czy też dekoltu możemy wykonać w zaciszu własnego domu. Należy jednak wziąć pod uwagę, że takie zabiegi cechują się niską skutecznością.

Wysoka efektywność zabiegu
Samodzielnie wykonany peeling złuszcza naskórek, jednak jego efektywność jest niewielka. W ten sposób z pewnością nie zregenerujemy twarzy, czy też dekoltu. Trzeba również wiedzieć, że w wielu przypadkach peelingi domowe powodują jedynie podrażnienie. Mogą przyczynić się do rozprzestrzeniania bakterii.

Właśnie dlatego warto zainteresować się peelingami chemicznymi w gabinecie http://www.enklawa-institute.pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peelingi-chemiczne. Są one bezinwazyjne, a więc nie musimy obawiać się nieprzyjemnych dolegliwości. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla kobiet, które oczekują nie tylko wygładzenia skóry, ale również jej odżywienia oraz nawilżenie. Peeling chemiczny to opcja nie tylko dla skóry dojrzałej, ale również młodej. Oczywiście niezbędna jest konsultacja z doświadczonym specjalistą. Dokona on oceny rzeczywistego stanu skóry, a następnie wybierze najlepszy tym peelingu. Niektóre kuracje muszą składać się z kilku zabiegów powtarzanych systematycznie. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Doskonałe rezultaty
Peeling kwasami regeneruje skórę. Pobudzą ją do produkcji kolagenu, co zmniejsza tempo starzenia się. Dłużej pozostanie ona napięta i odżywiona. Za pomocą peelingu kwasami można zniwelować płytkie zmarszczki, czy też blizny. Często jest on wykorzystywany podczas usuwania znamion pozostałych po trądziku, czy też rozmaitych chorobach. Kwasy regulują poziom sebum, co jest ważne dla osób z łojotokiem. Skóra przetłuszczająca się często potrzebuje mocnego nawilżenia.

Warto wspomnieć, że peelingi chemiczne usuwają również przebarwienia skóry. Niektóre kwasy zmniejszają widoczność piegów. Opisywany zabieg stymuluje odnowę biologiczną. Należy wiedzieć, że wyróżnia się trzy podstawowe typy peelingów chemicznych (powierzchniowe, średnie, głębokie). Podczas doboru zabiegu duży wpływ ma nie tylko stan skóry, ale również wiek. Nie musimy obawiać się o nasze bezpieczeństwo – ważne jest jednak to, aby wybrać osobę wykwalifikowaną, która doskonale zna się na tego typu zabiegach. Gabinet musi być wyposażony w nowoczesny sprzęt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here