Brąz, czerń, blond? A może, których z odcieni czerwieni? Przed wizytą u fryzjera zastanawiasz się, jaki kolor włosów będzie do Ciebie pasował. Całkiem służenie! Źle dobrany kolor farby sprawia, że nawet najlepsze ścięcie nie będzie wyglądać dobrze.  Dlatego też przed zmianą naturalnego koloru włosów dobrze zastanowić się na tym, jaki odcień ma przyjąć nasza odmienna czupryna. Wybrany kolor przede wszystkim powinien zostać dopasowany do naszego typu urody, a także naszej osobowości. Nie ma bowiem nic gorszego niż niezadowolenie po wizycie u fryzjera. Zobacz, w jakim kolorze włosów będziesz wyglądać najkorzystniej.

Koloryzacja włosów – jak wybrać odpowiedni kolor farby do włosów?

Ilość farb do włosów, ich odcieni i marek jest naprawdę spora. Zarówno u fryzjera, jak i przy samodzielnej koloryzacji włosów można dostać prawdziwego zawrotu głowy. Mahoniowy, głęboka czerń, czekoladowy brąz, ciemny blond lub miodowy – producenci farb do włosów dają naprawdę szeroki wybór. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie kolory pasują do konkretnego typu urody. Nawet jeśli zamarzy Ci się kolor włosów podobny do tego, jaki ma twoja ulubiona aktorka lub znana celebrytka, to zanim nałożysz na włosy farbę, sprawdź czy będziesz w nim korzystnie wyglądać. Oszczędzi Ci to późniejszych nerwów i konieczności ponownej koloryzacji.

Najlepszy dla Ciebie kolor farby do włosów pozwoli ci dobrać znajomość typów urody. Określając swój, dowiesz się w jakim odcieniu będziesz wyglądać najkorzystniej. Najbezpieczniej będzie wybierać spośród nich. Typy kobiecej urody zazwyczaj dzieli się na pory roku. Tak więc możesz być panią wiosną, jesienią, latem lub zimą. Nie wiesz jeszcze jaki typ urody reprezentujesz? Koniecznie sprawdź poniższe charakterystyki poszczególnych typów urody i dowiedz się, jaki kolor włosów do nich pasuje.

Jaki kolor włosów pasuje do Pani Wiosny?

Pani Wiosna to kobieta o jasnej, gładkiej cerze w odcieniu brzoskwiniowym lub złocisto żółtym. Bardzo często jej twarz zdobią delikatne piegi oraz występuje na niej rumieniec. Oczy Pani Wiosny są niebieskie lub zielone, a tęczówki otoczone złotymi kropkami. Naturalny odcień włosów dla tego typu urody do  blond, chociaż spotyka się też osoby o ciemnych lub rudych kosmykach. W przypadku, gdy Pani Wiosna chce zmienić kolor włosów, powinna stawiać na ciepłe tonacje. Najlepiej będzie wyglądać w odcieniach złocistych i miodowych np. złoty blond czy brąz. Korzystnie są też jasne czerwone odcienie. Omijać musi natomiast ciemne kolory i popielate tony, które zupełnie nie pasują do tego typu urody.

Jaki kolor włosów pasuje do Pani Lata?

Różowy odcień skóry wpadający w chłodne tony takie jak niebieski czy fioletowy, niebieskie, zielone, szare oraz brązowo niebieskie oczy to cechy charakterystyczne Pani Lata. Jej naturalny kolor włosów to blond lub brąz w odcieniu popielatym, który może się wydawać zbyt mało wyrazisty. Aby je rozjaśnić i dodać im blasku w czasie koloryzacji warto postawić na srebrne lub popielate pasma. Te ciemniejsze o ton lub dwa ożywią włosy i sprawia, że nie będą nijakie. W przypadku całkowitej zmiany koloru włosów, Panie Lato powinny sięgać po popielate brązy i blondy oraz odcienie platynowe. Chcąc dodać nieco zaczepności mogą wybierać kolory czerwone lub te z niebieskimi akcentami np. bordo lub fiołkoworóżowy. Panie Lato powinny jednak pamiętać, że w ich przypadku niewskazane są tonacje mahoniowe, miedzi oraz złotych blondów.

Jaki kolor włosów pasuje do Pani Jesień?

Pani Jesień charakteryzuje się skórą przybierającą ciemnobrązowe tony. Może on mieć złotą lub żółtawą poświatę i często bywa problematyczna. Zazwyczaj ten typ skóry spotykamy u mieszkańców Europy Południowej. Oczy Pani Jesieni są zielone, błękitne lub turkusowe, a naturalne włosy ciemnobrązowe z czerwonymi refleksami lub czerwone np. w odcieniach mahoniu i miedzi. Najkorzystniejszy kolor włosów dla nich to ten podkreślający naturalną barwę, czyli ciepłe czerwienie i miedziane tony. Dobrze będą wyglądać również w złocistych i miedzianych barwach, a także orzechu. Pani Jesień chcąc stać się blondynką, powinna sięgnąć po złote obecnie, a unikać tych popielatych.

Jaki kolor włosów pasuje do Pani Zimy?

Skóra zimowa to ta jasna, w której niekiedy widoczne są zielone żyłki. Cera niekiedy wpada w niebieskie tony. Zimowy typ urody wiąże się także z ciemnymi oczami w kolorze brązu, szarości, intensywnej zieleni lub mroźnego niebieskiego. Charakterystyczne jest to, że kolor tęczówek silnie kontrastuje z białkiem oka. Naturalny kolor włosów Pani Zimy to zazwyczaj czarny lub jego odcienie oraz średni i ciemny brąz. Zmieniając kolor, najkorzystniej jest wybrać barwy nadające czuprynie niebiesko-czarny połysk. U Pani Zimy dobrze będzie też wyglądała kolor bakłażanowy oraz mahoń, który podkreśli czarne włosy.

Dobierając farbę do włosów do typu swoje urody, podkreślisz ich naturalne piękno i dodasz połysku. Włosy będą dobrze kontrastować z kolorem cery i oczu, a Ty będziesz czuć się piękna jak nigdy wcześniej. Jeśli masz problem z doborem odpowiedniego odcienia, zdecyduj się na koloryzacje o fryzjera. Podpowie on jaki kolor włosów będzie dla Ciebie najkorzystniejszy, a co najważniejsze pomoże go uzyskać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here