Średnia prędkość porosty włosów to od 1 do 1,5 centymetra na miesiąc. Zapuszczanie włosów jest więc żmudnym procesem, który wymaga cierpliwości i czasu. Na szczęście proces ten można przyspieszyć poprzez stosowanie preparatów, a także domowych sposobów na porost włosów. Ich aplikowanie na włosy powinni przyspieszyć porost i sprawić, że długimi kosmykami będzie można cieszyć się w krótkim czasie. Trzeba jednak pamiętać, że zadań metod na porost włosów nie sprawi, że rosną one w jeden miesiąc o 20-30 centymetrów. Realne wzrost to ok. 2 cm w miesiącu. Zobacz, jak przyspieszyć porost włosów.

Na porost włosów niekorzystnie wpływa wiele czynników m.in. stres, wysokie temperatury, częste eksperymentowanie z fryzurami. Wszystko to powoduje, że cebulki są osłabione, dochodzi do nadmiernego wypadania włosów i niewielkiego przyrostu w ciągu miesiąca. Jednak bujna fryzura nie musi pozostawać tylko w sferze marzeń. Jeśli chce się taką osiągnąć, to warto zastosować domowe sposoby na przyspieszenie porostu włosów.

Sposoby na przyspieszenie porostu włosów: olejowanie

Olejowanie to recepta zarówno na zniszczone włosy, jak i przyspieszenie ich prostu. Pozwala ono poprawić kondycję włosów, które wystawione były na promienie UV uszkadzają ich strukturę. To właśnie przez to włosy stają się łamliwe i nie chcą szybko rosnąć, a jednocześnie zaczynają wypadać w dużych ilościach. Aby przyspieszyć porost włosów, zabieg olejowania należy wykonywać przynajmniej raz w tygodniu, przed myciem głowy. Olejną maskę nakłada się od skalpu po dama końcówki. Olejowanie na porost włosów można wykonać olejem kokosowym, olejkiem arganowym lub oliwą z oliwek. Substancje te mają właściwości silnie nawilżające i odbudowujące wiązania białkowe znajdujące się we włosach.

Sposoby na przyspieszenie porostu włosów: dieta

Na to, w jakim tempie rosną włosy wpływ ma to, co jemy. Zdrowa dieta to klucz do sukcesu przy przyspieszeniu porostu włosów. Aby szybciej one rosły, a przy tym były zdrowe, lśniące i błyszczące do organizmu należy dostarczać dużej ilości witamin. Witaminy i minerały na przyspieszenie porostu włosów to: żelazo, cynk, białko, chlorofil. Substancje te znajdziemy się m.in. w zielonych warzywach i owocach. Można z nich przygotowywać wzmacniające koktajle do picia z dodatkiem spiruliny, siemienia lnianego, nasion chia oraz młodego jęczmienia.

Sposoby na przyspieszenie porostu włosów: naturalne kosmetyki

Aby przyspieszyć porost włosów należy sięgać po odpowiednie kosmetyki. Najlepiej wybierać te naturalne bez dodatku silikonów. Silikony obciążają włosy i blokują gruczoły włosowe, co w rezultacie opóźnia porostu. Włosom w czasie intensywnego wzrostu dobrze służą naturalne kosmetyki pielęgnujące na bazie ziół, olejów i ekstraktów, szczególnie tych z czarnej rzepy. Pozwalają one oczyścić skórę głowy, nadać fryzuje świeżość i blask.

Sposoby na przyspieszenie porostu włosów: masaż głowy

Porost włosów można przyspieszyć, regularnie wykonując relaksujące masaże głowy. Ich zadaniem jest pobudzenie cebulek włosowych oraz stymulowanie krążenia krwi. Wszystko to wpływa na to, że włosy rosną szybciej. Warto również pamiętać, że masaże głowy pozwalają pozbyć się napięcia emocjonalnego i stresu, które osłabiają właściwości wzrostowe cebulek i przyczyniają się do wypadania kosmyków.

Sposoby na przyspieszenie porostu włosów: pielęgnacja

Zabiegi stylizujące w czasie kuracji na porost włosów powinno się ograniczyć do minimum. Najlepiej, jeśli pielęgnacja ogranicza się do codziennego mycia głowy. Nie wskazane jest przeprowadzenie stylizacji na ciepło, farbowanie, nakładanie kosmetyków mających utrwalić fryzurę (lakierów, pianek, soli morskiej, suchych szamponów). Nadmiar zabiegów obciążających sprawia, że włosy stają się suche i łamliwe, co pogarsza ich kondycję, osłaniania i powoduje, że rosną wolniej. Niewskazane jest również zaczesywanie włosów w kucyk – fryzura powinna być puszczona luzem lub lekko spięta.

Sposoby na przyspieszenie porostu włosów: wcieranki

Na porost włosów warto stosować wcieranki domowe i apteczne. Powinny one być wykonane z substancji nieobciążających i nieprzesuszających skóry głowy. Najlepiej, aby skład wcieranki na porost włosów był dobrany do typu skóry głowy i włosów. Standardowe i uniwersalne składniki wcieranke to kozieradka, korzeń łopianu, olejek rozmarynowy i pokrzywa.

Sposoby na przyspieszenie porostu włosów: zabiegi fryzjerskie

Chcąc przyspieszyć porost włosów, należy pamiętać, że zniszczone włosy zawsze pną się ku górze. Stąd bardzo ważne jest ich systematyczne podcinanie końcówek włosów. Jednocześnie należy unikać cieniowania, bowiem końcówki o różnej długości bardziej się o siebie ocierają, a przez to ulegają zniszczeniu.

Metoda inwersji na porost włosów

Wykazuje się, że jednym ze skuteczniejszych sposobów na porost włosów jest metoda inwersji. Oznacza ona masaż oraz mycie głową w dół. Do skóry głowy w takiej pozycji napływa więcej krwi. Przez to poprawia się krążenie krwi, stymuluje cebulki, ułatwia wchłanianie składników odżywczych kosmetyków pielęgnacyjnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here