Niemal każda kobieta, która posiada choć troszkę niesforne włosy marzy o tym, by ujarzmić je i przy tym nie niszczyć. Jest wiele kosmetyków dostępnych na polskim rynku drogeryjnym, które mogą w tym pomóc, ale najnowocześniejszym obecnie sposobem na wyprostowanie włosów w sposób bezpieczny jest użycie szczotki do tego przeznaczonej.
Jak działa szczotka prostująca włosy?
Jest to przede wszystkim sprzęt elektryczny zasilany prądem, a kształtem i wielkością przypominający szczotkę do włosów używaną na co dzień, przez każdą kobietę. Jest to świetna alternatywa również dla używania zwykłej szczotki, bo poprzez jonizację sprawia, że włosy przestają się elektryzować i odzyskują naturalny blask. Po umyciu włosów można od razu na wilgotne kosmyki użyć szczotki prostującej, aby czesząc je – dodatkowo wygładzić. Warto tutaj korzystać z kosmetyków do termoochrony, które ponadto będą pielęgnować Twoje włosy podczas prostowania.
Jak prostować włosy szczotką prostującą?
Aby używanie takiej szczotki było skuteczne, musisz wybrać dla siebie taką, która będzie spełniała Twoje oczekiwania. Najważniejsze w tej kwestii jest to, jaką moc posiada dany sprzęt; wiadomo, że im wyższa moc, tym większa temperatura nagrzewania szczotki. Tutaj zwróć uwagę na temperaturę, która powinna być regulowana na sprzęcie. Bardzo ważne jest też, z jakiego tworzywa są wykonane ząbki: czy są one silikonowe, plastikowe czy ceramiczne i czy w kształcie dostosowanym do Twojej głowy. Powłoka ceramiczna jest najlepszą dla szczotki prostującej, ponieważ działa skutecznie jako dobry przewodnik ciepła. Następną sprawą, aby prostowanie włosów tym sposobem było dobre, jest jonizacja, która sprawia, że włosy się nie puszą i są gładkie, a wyświetlacz LED pozwala kontrolować temperaturę na bieżąco podczas jej użytkowania.
Używając szczotki do prostowania, zwróć uwagę na dostosowanie odpowiedniej temperatury do kondycji i rodzaju włosów. Dla włosów delikatnych zakres to: od 170°C do 190°C, dla włosów normalnych to 200°C, dla włosów gęstych i grubych od 210°C do 230°C.
Co lepiej prostuje prostownica czy szczotka prostująca włosy?
Z pozoru mogłoby się wydawać, że tylko prostownica jest jedyną metodą na uzyskanie prostych włosów, ale okazuje się, że użycie szczotki prostującej daje taki sam efekt końcowy, a nawet lepszy, ponieważ jest bardziej przyjazny dla struktury włosa.
Prostownice są skuteczne, ale poprzez wysokie nagrzewanie włosów potrafią doprowadzić do ich łamliwości, wysuszenia i osłabienia struktury, natomiast szczotka prostująca tylko delikatnie rozgrzewa pasma włosów i nie pozbawia ich naturalnej wilgotności, co jest dość korzystne przy procesie prostowania.
Szczotki prostujące charakteryzują się również tym, że nie ma przy nich możliwości poparzenia się, ponieważ są wykonane z materiałów zapobiegającym temu, więc wygoda użytkowania jest bardzo wysoka i daje poczucie bezpieczeństwa. Co więcej, można bez przeszkód dotykać ząbków podczas nagrzewania, aby sprawdzić ich temperaturę. Naturalne przeczesywanie włosów jest lepszym sposobem na ich prostowanie, zamiast mocnego zaciskania pasemek między dwoma płytkami prostownicy. Jest to świetny gadżet, który można zabrać ze sobą w podróż zamiast np. zwykłej szczotki, bo nie zajmuje dużo miejsca w bagażu. Taka szczotka sprawdza się super szczególnie na włosach z tyłu głowy, gdzie zwykłą prostownicą ciężko dotrzeć, a poprzez zastosowanie szczotki do prostowania jest to łatwe i skuteczne.
Jest to sprzęt nowoczesny, często o przyjemnym dla oka designie, łatwy w użytkowaniu i szybko można go wyczyścić po użyciu. Również może służyć do przyjemnego masażu skóry głowy.
To od Ciebie zależy w jakiej wielkości, kształcie i cenie wybierzesz szczotkę dla siebie. W naszym rankingu są różne możliwości, dlatego skorzystaj z podpowiedzi i zobacz, co do ciebie pasuje.
Jeżeli jednak zastanawiasz się nad prostownicą, sprawdź rankingi najlepszych modeli na https://terdeals.com/pl/ranking/298/ranking-top-5-najlepszych-prostownic-remington.
Zastanawiasz się jak pielęgnować włosy? Ze strony rdpharma-sklep.pl dowiesz się jak farbować siwe włosy naturalnie oraz jak przyśpieszyć ich porost.