Jak dopasować żakiet medyczny do sylwetki?

0
279

Odpowiedni strój służbowy jest przypieczętowaniem posiadanej wiedzy, doświadczenia i profesjonalizmu. W przypadku pracowników służby zdrowia jest wręcz nieoceniony. Wiedzą o tym firmy zajmujące się ich produkcją, którzy dokładają wszelkich starań, aby szyte przez nich żakiety medyczne odznaczały się nie tylko najwyższą jakością, ale również atrakcyjnym wyglądem. To dlatego występują w wielu wariantach kolorystycznych do wyboru. A co więcej, można je z łatwością dopasować na każdy rodzaj sylwetki.

Dla eleganckich kobiet z klasą

Żakiety medyczne, inaczej określane mianem garsonek medycznych to nic innego jak połączenie fartucha ze spodniami lub spódnicą. Stanowią idealne rozwiązanie dla lekarek, pielęgniarek, położnych, dentystek, pracownic gabinetów weterynaryjnych a także tych z branży beauty, które w codziennej pracy stawiają nie tylko na profesjonalizm, ale również atrakcyjny, kobiecy wygląd. Obie części stroju mogą występować w jednym kolorze lub przeciwnie, stanowić modny kontrast.

Dopasowanie żakietu medycznego do figury – czym się kierować?

Czy decyzja dotycząca koloru, czy wzoru powinna być jedynym wyznacznikiem podczas zakupu odzieży medycznej? Oczywiście, że nie! I choć trudno w swoich rozważaniach pominąć aspekt stylistyczny, to jednak warto zwrócić uwagę na inne, nieco ważniejsze kwestie. A taką niewątpliwie jest dopasowanie do posiadanej sylwetki. Idealnie dobrane żakiety medyczne powinny bowiem nie tylko współgrać z typem urody, ale przede wszystkim być tak dopasowane, aby uwzględniały kobiece atuty i maskowały wszelkie niedoskonałości ciała. Pomocne w tym zakresie może być kierowanie się różnymi rodzajami sylwetek. Dla przykładu figura typu gruszka, która charakteryzuje się szerokimi biodrami, najlepiej zaprezentuje się w garsonce o prostym kroju z szerokimi klapami (szczególnie góra powinna zakrywać biodra) i jednolitej kolorystyce. Z kolei typ jabłko podkreśli swoje atuty w jednorzędowych, lekko rozkloszowanych żakietach medycznych, które subtelnie zasłonią wystający brzuszek i biodra. Mile widziane są uniformy w ciemniejszych kolorach. W najłatwiejszej sytuacji dotyczącej wyboru odzieży medycznej pozostają kobiety w typie klepsydry. Na pięknych, wręcz idealnych kształtach doskonale będą leżały wszystkie garsonki. Niemniej jednak, w sposób szczególny polecane są krótkie fasony przylegające do ciała, które wyeksponują smukłą sylwetkę i idealne proporcje. A jakie żakiety medyczne sprawdzą się u pań o figurze kolumny? W ich przypadku najlepszym wyborem będą dłuższe fasony taliowane lub pudełkowe, o kwadratowym kroju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here