Ile kosztuje praca trenera personalnego

Trener personalny to osoba, z którą coraz chętniej współpracujemy, decydując się na podjęcie wysiłków podczas ćwiczeń. Jego zadania nie ograniczają się jednak tylko do nadzorowania konkretnych aktywności. Zobaczmy zatem, czym dokładnie się zajmuje, dlaczego warto korzystać z jego usług i za co tak naprawdę płacimy, decydując się na taką współpracę.

Trening personalny to motywacja

Zacząć należy od tego, że motywacja podczas ćwiczeń często spada. Jej utrzymanie na stałym, wysokim poziomie dla wielu osób stanowi prawdziwe wyzwanie, z którym niełatwo sobie poradzić. Trening personalny może być w tym przypadku świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, które często cierpią na brak motywacji.

Trener zaczyna od poznania lub opracowania celów, których chce się podjąć ćwiczący. Jego działanie polega na dopasowaniu całego planu treningowego do tych celów, ale także do możliwości osoby, która decyduje się na podjęcie takiego wyzwania. Dzięki temu może on opracować drogę do pokonania w taki sposób, aby stale utrzymać na niej wysoką motywację poprzez osiąganie małych sukcesów, które mobilizują do dalszej pracy. Wyzwania nieosiągalne na daną chwilę w kolei omija, by motywacja nie spadała.

Co równie ważne, trener personalny ma osobisty kontakt z ćwiczącym, dzięki czemu może dostrzec chwile, w których pojawiają się spadki nastroju i motywacji. Rozmowa z nim i współdziałanie mogą jednak ponownie zachęcić do podejmowania wyzwań.

Ćwiczenia, które są doskonale dopasowane do danej osoby

Jak już zostało wspomniane, trener personalny indywidualnie dostosowuje plan ćwiczeń do możliwości oraz oczekiwanych rezultatów. Jest to szczególnie widoczne w przypadku treningów z systemem EMS, o których można więcej dowiedzieć się pod adresem https://impulsetraining.pl/trening-ems/. Są one dokładnie spersonalizowane i zawsze opierają się o pogłębioną wiedzę na temat aktualnego stanu zdrowia, umiejętności i możliwości, wcześniejszych doświadczeń oraz planów na przyszłość.

Co więcej, w systemie tym nie tylko same ćwiczenia dopasowywane są indywidualnie, ale również impulsy elektryczne są personalizowane pod kątem danej osoby. Dzięki temu może ona osiągnąć najwięcej przy umiarkowanym wysiłku. Ogranicza to między innymi szansę na doznanie kontuzji i sprawia, że aktywność jest prawdziwą przyjemnością.

Szeroki zakres wiedzy

Współpraca z trenerem personalnym opiera się przede wszystkim na jego bogatej wiedzy. Oprócz wskazanych wyżej zadań może on udzielać także porad dietetycznych, a każda wskazówka służyć ma poprawie zdrowia i kondycji osoby ćwiczącej. Oznacza to, że cena trenera personalnego to przede wszystkim cena jego stale poszerzanej wiedzy, umiejętności oraz zindywidualizowanego działania. Bez nich bowiem nie byłaby możliwa tak fachowa i wszechstronna pomoc.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here