Dobra apteka internetowa - czym się sugerować?

Sprzedaż produktów przez Internet wywróciła do góry nogami wszelkie zasady handlu. Najczęściej tą drogą kupujemy odzież, obuwie, książki, sprzęt RTV i AGD. W tej formie zakupów nęci nas przede wszystkim łatwość procedury i wygoda. Nie wychodząc z domu, pomiędzy jedną a drugą czynnością domową klikamy na przycisk KUPUJĘ. W Internecie mamy od razu możliwość porównania ceny produktu i wybrania najkorzystniejszej dla nas oferty. Jeszcze do niedawna wydawało się, że istnieje grupa produktów wrażliwych, których nigdy nie uda się wprowadzić do e-handlu. Jednak jak się szybko okazało i te granice zostały przesunięte.

Z pewnością zakup przez Internet leków, suplementów diety czy kosmetyków to cały czas zakupy wrażliwe. Jednak coraz więcej osób decyduje się na taką formę, dlatego bezpieczne zakupy w aptekach internetowych to z pewnością wyzwanie, dla obu stron.

Dobra apteka internetowa – czym się sugerować?

Kupowanie produktów przez Internet zawsze obarczone jest pewnym ryzykiem. Najmniejszy z nich to niewłaściwy rozmiar odzieży czy kosmetyk do włosów w sklepie fryzjerskim, być może największy to fałszywy lek czy suplement diety. Dlatego z jednej strony korzystając z formy zakupu online możemy pozwolić sobie na pewną nonszalancję, tym bardziej, że większość produktów można zwrócić a z drugiej strony musimy wykazać się niezwykłą wprost ostrożnością kupując przez Internet leki.

Wybierając w sieci aptekę internetową należy zwrócić uwagę na kilka jej cech. Największą rekomendację można dać aptece internetowej, która jest niejako przedłużeniem sprzedaży stacjonarnej. Dobre apteki czy sieci aptek otwierają swoje własne apteki internetowe i teoretycznie sprzedają te same produkty na miejscu jak i online.

apteka internetowa

Warto też wiedzieć, że na obszarze Unii Europejskiej każda legalnie działająca apteka internetowa musi umieścić na swojej stronie logotyp: biały krzyżyk z czterema paskami w tle, przy czym trzy z nich są w odcieniach zieleni a jeden jest szary. Logo jest podlinkowane do Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia a tam z kolei znajduje się informacja o konkretnej aptece i wszelkich zezwoleniach pochodzących od Inspektoratu Farmaceutycznego.

Jak działa apteka internetowa

Warto wiedzieć, że w aptece internetowej nie kupimy leków, które są dostępne wyłącznie na receptę. To jako zasada. Natomiast będący cały czas w fazie eksperymentu system e-recepty zapewne wkrótce to zmieni. Lekarz wystawiając e-receptę będzie mógł jednocześnie kierować ją do apteki internetowej. Ale to przyszłość, choć już niedaleka. Do tej pory zatem w sieci można kupować tylko leki, do których nie potrzeba recepty, a jest ich mnóstwo, nie mówiąc już o suplementach diety, na które w Polsce, jak nigdzie indziej w Europie, jest ogromny popyt. Oprócz suplementów diety – online można też kupić wszelkie wyroby medyczne, kosmetyki apteczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia dietetycznego.

Ważną dla konsumenta zaletą zakupu w aptece internetowej jest fakt możliwości zwrotu produktów. W aptece stacjonarnej nie ma możliwości zwrotu, ale w aptece internetowej już jest. Konsument ma dwa tygodnie na odstąpienie od umowy i zwrot produktu.

apteki internetowe

Apteka internetowa – strona oficjalna

Poszukując najlepszej dla siebie apteki internetowej należy uruchomić zdrowy rozsądek. Szalenie ważne jest pierwsze wrażenie, czyli sama strona sprzedażowa. Teoretycznie odwołania do wszystkich dokumentów upewniających nas o prawdziwości zezwoleń powinny nam wystarczyć, ale i tak warto dobrze zapoznać się ze stroną apteki. Jeżeli cokolwiek nas zaniepokoi, dziwny rozkład, błędy na stronie, lub dziwna składnia zdań, należy stamtąd uciekać.

Dla konsumenta najważniejszym jest produkt finalny, czyli ostateczny zakup i paczka docierająca do domu. Warto tu przyjrzeć się samej paczce i opakowaniu naszego zamówionego produktu. Jeżeli sposób pakowania, stan opakowania nas niepokoi , również należy zrezygnować z tej konkretnej firmy. Oznacza to bowiem, że nie spełnia ona wymogów bezpieczeństwa przechowywania i pakowania produktów aptecznych.

Podczas zakupów w sieci, każdego produktu, przede wszystkim powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem. Jeżeli cokolwiek wzbudza nasze wątpliwości, nie powinniśmy dawać firmie drugiej szansy. Każdy produkt pochodzący z apteki internetowej to produkt wrażliwy, wymagający specjalnej troski. Jeżeli tej troski nie dostrzegamy, trzeba szukać dalej, aż do skutku.

Źródło: https://maxmedik.pl/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here