Dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny estetycznej. I nie ma w tym nic dziwnego — jest to bowiem dział zajmujący się poprawą nie tylko wyglądu, ale i zdrowia skóry. Jakie zabiegi dermatologii estetycznej cieszą się największą popularnością? Gdzie wykonuje się takie zabiegi?  

Piękna cera o idealnym kolorycie, bijąca zdrowym blaskiem to marzenie większości osób. To właśnie ona gwarantuje nam wspaniały i promienny wygląd. To dzięki niej wyglądamy świeżo i młodo. Niestety, lecz nasza skóra twarzy zwykle jednak tak nie wygląda. Większość osób zmaga się na co dzień z różnymi problemami — od niewielkich jak drobne zmarszczki, poprzez przebarwienia, aż po poważne zmiany trądzikowe. Leczeniem chorób skóry zajmuje się oczywiście dermatologia, natomiast poprawianiem jej wyglądu, dermatologia estetyczna. Dowiedzmy się, jakie możliwości ma ta gałąź dermatologii.

Czym zajmuje się dermatologia estetyczna?

Dermatologia estetyczna to dziedzina dermatologii, która zapewnia bardzo szerokie możliwości. Zajmuje się ona przede wszystkim działaniami, które przyczyniają się do poprawy wyglądu skóry. W przeciwieństwie do klasycznej dermatologii ta estetyczna nie obejmuje swym zakresem leczenia wszelkich zmian i chorób skórnych. Dzięki niej natomiast można w łatwy sposób zniwelować wszelkie szkody, jakie zostały wywołane na skórze przez tego typu problemy.

Dermatologia estetyczna to obszar medycyny, dzięki któremu można zadbać o wygląd skóry. Oferuje ona wiele wspaniałych zabiegów, które pozwalają w szybki sposób zniwelować wszelkie defekty skórne, takie jak blizny, zmarszczki, czy przebarwienia. Dzięki nim można zyskać nie tylko poprawę wyglądu i jędrności cery, ale również poprawę samooceny — bo jak wiadomo, wygląd skóry ma na nią ogromny wpływ.

Gdzie wykonać zabiegi z dziedziny dermatologii estetycznej?

Zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej należy wykonywać zawsze pod okiem specjalisty. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ używa się do nich różnego rodzaju substancji chemicznych, a także specjalistycznych urządzeń, których obsługa wymaga odpowiednich umiejętności. Co więcej, jedynie lekarz medycyny estetycznej może zapewnić pełne bezpieczeństwo i skuteczność takich zabiegów. Dlatego też, chociaż coraz częściej można spotkać się z tym, że podobne zabiegi oferują także zwykłe salony kosmetyczne, to unikajmy takich miejsc?

Gdzie więc korzystać z dermatologii estetycznej? Najlepiej w sprawdzonych klinikach dermatologii estetycznej, takich jak SIM-MED. Ta klinika specjalizuje się nie tylko w medycynie estetycznej, ale i w dermatologii. Dzięki temu można w jednym miejscu zarówno wyleczyć problemy skórne, jak i pozbyć się ich skutków ubocznych widocznych na twarzy.

Najpopularniejsze zabiegi dermatologii estetycznej

Dermatologia estetyczna oferuje niezwykle duży wybór zabiegów medycyny estetycznej. Oferty takich zabiegów są bardzo zróżnicowane. Różnią się efektem, jaki zapewniają, sposobem wykonania, czasem ich trwania, czy też trwałością uzyskanego rezultatu. Wśród nich znajdziemy zarówno zabiegi, których celem jest poprawa kondycji i ujędrnienie skóry, jak i takie, które umożliwiają redukcję różnego rodzaju defektów. Dzięki temu każdy pacjent może znaleźć zabieg idealnie dopasowany do jego indywidualnych potrzeb.

Choć wybór wśród zabiegów dermatologii estetyczne jest ogromny, to jednak wśród nich znajdują się takie, które cieszą się szczególną popularnością wśród pacjentów. Do takich zabiegów należą między innymi:

  • peelingi chemiczne
  • Dermapen
  • mezoterapia idłowa
  • wypełnianie kwasem hialuronowym
  • toksyna botulinowa.
[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here