Dermatolog

Dermatolog zajmuje się przede wszystkim leczeniem chorób skórnych, natomiast konsultacja dermatologiczna to rozwiązanie, z którego powinien skorzystać każdy pacjent, którego niepokoją zmiany skórne, podrażnienia, a także stan skóry. Na suchą i podrażnioną skórę dermatolog także jest w stanie coś polecić. 

Konsultacja dermatologiczna — kiedy jest wskazana?

Poradnia dermatologiczna to miejsce, które powinna odwiedzić naprawdę spora część z nas. Chorób skóry jest dzisiaj naprawdę wiele, ogromnym problemem stały się także różnego rodzaju alergie, podrażnienia, reakcje nie do końca jasnego pochodzenia. Oczywiście, że jeśli masz trądzik różowaty lub grzybicę, to wizyty u dermatologa są ci absolutnie niezbędne. Jeśli jednak skóra regularnie cię swędzi, po kąpieli masz wrażenie maksymalnego jej naciągnięcia albo wystarczy ci raz założyć nowy sweter, żeby pojawiło się jakieś uczulenie, warto to skonsultować. Kiedy traumy święci medycyna estetyczna, nie warto zapominać o lekarzach, którzy o ludzkiej skórze wiedzą naprawdę sporo. Dermatolog-kecki.pl podkreśla, że dzisiaj bardzo często gotowi jesteśmy wydać niemałe pieniądze na kosmetyki do ciała, które albo nie pomagają albo wręcz pogarszają jeszcze stan naszej skóry, a czasami znacznie skuteczniejsze okazuje się leczenie zarekomendowane przez specjalistę z zakresu dermatologii.

Atopowe zapalenie skóry, trądzik — co jeszcze leczy lekarz dermatolog?

Lekarz dermatolog zajmuje się leczeniem chorób skóry. Jest to jednak bardzo ogólne stwierdzenie. Poza diagnozowaniem i profilaktyką chorób skóry zajmuje się także chorobami włosów i paznokci. Lekarz dermatologi zajmuje się bardzo różnego rodzaju zmianami skórnymi, przebarwieniami, znamionami. Współpracuje w tym zakresie także z chirurgiem czy onkologiem. Konsultacja z nim pozwala uniknąć wielu problemów zdrowotny, zadziałać profilaktycznie, obronić się przed niektórymi schorzeniami, w końcu rozwiać także wątpliwości dotyczące niejednoznacznych zmian skórnych i ich potencjału nowotworowego. Dermatolog może zarekomendować odpowiednie leki, maści, kosmetyki (część dermatologów współtworzy kosmetyki bezpieczne dla skóry). Dermatologia koncentruje się oczywiście na chorobach skóry, ale i także na badaniu jej funkcji i struktury. Dermatologia estetyczna jest w stanie pomóc w realnej poprawie kondycji skóry znacznie lepiej niż wiele drogich zabiegów kosmetycznych czy produktów za setki złotych. Do poradni dermatologicznej udać się oczywiście trzeba przy podejrzeniu:

  • trądziku (młodzieńczego, różowatego, pospolitego),
  • chorób zakaźnych (grzybicy, świerzbu, zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego),
  • łuszczycy,
  • łupieżu,
  • atopowego zapalenia skóry (AZS),
  • oparzenia,
  • odmrożenia,
  • łysienia,
  • pogorszenia stanu włosów i paznokci.
[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here