Wąsik nad górną wargą to wstydliwym problemem dla wielu kobiet. Jak tylko staje się on zauważalny, starają się one go jak najszybciej pozbyć. Na szczęście sposobów na pozbycie się wąsika jest co niemiara. Każda z nas może więc wybrać tę metodę, która odpowiada jej potrzebom, typowi skóry, a także zasobności portfela. Poznaj metody na depilację twarzy i skuteczne pozbycie się kobiecego wąsika.

Problem wąsika nad kobiecą górną wargą dotyczy każdej z nas. Wąsik posiada każda kobieta, jednak u jednych jest on bardziej widoczny, a u innych mniej. Panie, które mogą pochwalić się ciemnym meszkiem nad wargą, zazwyczaj decydują się na jego usunięcie. Metod depilacji twarzy jest bardzo wiele. Niektóre z nich można wykonać w domu, inne to zabiegi przeprowadzane w gabinetach kosmetycznych. Należy pamiętać, że żadna z metod depilacji twarzy nie jest w stanie trwale usunąć kobiecego wąsika. Są jednak sposoby, które eliminują go na jakiś czas, osłabiają włoski, hamują ich porost lub je rozjaśniają.

Skąd się bierze kobiecy wąsik?

Delikatne owłosienie nad górną wargą posiada każda kobieta. Zazwyczaj jest ono jasne i delikatne, a przez to praktycznie niewidoczne. Może się jednak zdarzyć, że kobiecy wąsik przybiera formę ciemnego i nieestetycznego zarostu. Wskazuje się, że kobiecy wąsik występuje genetycznie. Dziedziczymy go po mamie lub babci. Jako inne przyczyny jego występowania wskazuje się także zaburzenia hormonalne, do których dochodzi głównie w okresie dojrzewania i menopauzy lub w efekcie chorób endokrynologicznych. Jeśli wąsik nad górną wargą wysypie się nagle najlepiej zgłosić się do lekarza i przeprowadzić podstawowe badania.

Depilacja twarzy: nitkowanie

Nitkowanie to jedna z prostszych metod depilacji twarzy. Można wykonać ją samodzielnie w domowym zaciszu. Włoski usuwa się przy pomocy zwykłej nitki do szycia. Aby depilacja za pomocą nitki była skuteczna, to należy opanować jej technikę. Pozwala ona na usunięcie wąsika poprzez wyrywanie włosków skręconymi nitkami. Nitkowania można nauczyć się z licznych filmików wrzuconych do sieci. Prawidłowo wykonania nitkowanie pozwala pozbyć się kobiecego wąsika na 2-3tygodnie.

Depilacja twarzy: tarcza z kryształami

Tarcza z kryształami to mniej znana metoda depilacji wąsika. Polega ona na ścieraniu włosków tarczą, na której znajdują się tysiące mikroskopijnych kryształków. Swoim wykładem tarcza przypomina tradycyjny papier ścierny, ale jest od niego delikatniejsza. Arkuszem pociera się miejsca, na których występują włoski, a kryształki powodują ich ścieranie. Należy jednak pamiętać, że w wyniku tej metody depilacji twarzy może dojść do podrażnienia skóry. Tarcza z kryształami sprawdza się przy depilacji delikatnego wąsika, efekty jej działania są mizerne w przypadku ciemnych i grubych włosków.

Depilacja twarzy pastą cukrową

Do depilacji wąsika można wykorzystać pastę cukrową. Jest to świetna alternatywa dla wosku, który jest bardziej inwazyjny i może wywoływać podrażnienia delikatnej skóry nad wargą. Pasta cukrowa przykleja się tylko do włosków, a nie jak wosk do skóry i wyrywa je z cebulkami. Naturalne składniki pasty sprawią, że można stosować ją przy skórze alergicznej czy skłonnej do podrażnień. Pastę cukrową do depilacji twarzy można kupić gotową do użycia lub przygotować samodzielnie. Depilacje przeprowadza się na włoskach, które mają co najmniej 0,5 cm długości. Ta metoda depilacji twarzy stosowana jest również w gabinetach kosmetycznych.

Depilacja wąsika woskiem

Kobiecego wąsika można pozbyć się również za pomocą wosku. Najlepiej i najbezpieczniej użyć do tego gotowych pasków z woskiem przeznaczonych do usuwania owłosienia z twarzy. Depilacja woskiem jest niezwykle skuteczna, ponieważ wyrywa włoski wraz z cebulkami. Pozwala ona na pozbycie się wąsika na 2-3 tygodnie. Przy depilacji wąsika woskiem należy pamiętać o tym, że nie zalecane jest wykonywanie zabiegu na opalonej skórze i bezpośrednio po peelingu. Istotne jest również to, że na skórze mogą wystąpić podrażniania.

Wyrywanie wąsika pęsetą

Najprostszym i najczęściej stosowanym sposobem na kobiecy wąsik jest pęseta. Wyryw się nią włosek po włosku. Depilacja wąsika pęsetą jest czasochłonnym zabiegiem i nie zawsze dokładnym, ale pozwala na pozbycie się owłosienia znad górnej wargi na co najmniej 2 tygodnie. Jej zaletą jest również to, że włoski odrastają osłabione i jest ich mniej.

Maszynka i krem do depilacji na twarz

Kosmetolodzy odradzają usuwanie wąsika maszynką do golenia i kremy do depilacji. Te metody pozwalają tylko na chwilowe (kilkugodzinne) usunięcie włosków, a dodatkowo powodują, że odrastają one sztywniejsze i twardsze.

Laserowe usuwanie wąsika

Najskuteczniejszą metodą usuwania wąsika jest depilacja laserowa. Trzeba jednak liczyć się z tym, że zabieg jest dość kosztowny, a aby zobaczyć jego efekty, konieczne jest kilka wizyt w gabinecie kosmetycznym. Ilość zabiegów depilacji laserowej jest kwestia indywidualna i zależy m.in. od ilości włosków. Koszt jednego zabiegu to do 50 złotych w górę. Należy pamiętać, że depilacja laserowa wąsika skuteczna jest w przypadku włosów ciemnych i grubych, a jej efekt nie utrzymują się przez całe życie. Gładka skórą nad górną wargą można cieszyć się przez kilka lat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here