Dbaj o kondycję również w domowym zaciszu!

Zwykle ćwiczenia kojarzą nam się z regularnymi wyjazdami na siłownię, ewentualnie porannym joggingiem lub popołudniowym nordic walkingiem z przyjaciółkami. Żyjąc w ciągłym biegu, niechęć do aktywności fizycznej często tłumaczymy brakiem czasu i natłokiem innych obowiązków.

Badania i opinie trenerów personalnych jednak nie kłamią. Ćwiczenia w domu mają tyle samo zalet co ćwiczenia na siłowni lub w plenerze. A może nawet więcej – dodatkowo oszczędzamy czas, który byłby potrzebny na dojazd w konkretne miejsce treningowe, a także pieniądze, które wydałabyś na karnet na siłownię lub zajęcia fitness. Jakie są zalety ćwiczeń w domu? Czy są to też ćwiczenia dla początkujących?

Ćwiczenia w domu dla zdrowia fizycznego i psychicznego

Tak, to jest właśnie największy plus ćwiczeń w domu. Ruch to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nawet jeśli nie masz czasu dojeżdżać na zajęcia fitness, możesz bez żadnego problemu nadrobić to w zaciszu własnego domu. Jeśli interesują Cię raczej ćwiczenia w domu dla początkujących, zacznij od około 30 minut dziennie. Będzie to dobry początek z perspektywą na szybsze polepszenie wyników. Po około tygodniu warto przedłużyć ćwiczenia w domu do około 45 minut. Taka intensywność ćwiczeń codziennie lub co drugi dzień poprawi Twoją kondycję i zwiększy produkcję czerwonych krwinek.

Ruch, nawet w domu, to też idealny sposób na walkę z cukrzycą i nadciśnieniem. Poprawę ogólnej wydajności organizmu na pewno zauważysz bardzo szybko, już po około dwóch tygodniach ćwiczeń w domu. Warto jednak poza kwestiami fizycznymi wspomnieć o znaczeniu aktywności fizycznej w domu dla zdrowia psychicznego. Gdy ćwiczysz, Twoje ciało mimo wysiłku relaksuje się i odpręża. Myśli przestają krążyć wokół codziennych problemów, a Ty czujesz się znacznie bardziej zrelaksowana. Ćwiczenia w domu to przyjemne z pożytecznym, bez żadnych wątpliwości!

Ćwiczenia w domu na schudnięcie

Zdrowie to oczywiście priorytet. Okazuje się jednak, że większość kobiet aktywność fizyczną w domu rozpoczyna właśnie od chęci zrzucenia kilku zbędnych kilogramów. Czasem u osób z większą lub mniejszą nadwagą problemem jest nie brak czasu, aby pojechać na trening, ale nieśmiałość i strach przed oceną innych ludzi. Dlatego ćwiczenia w domu na schudnięcie to świetny pomysł dla początkujących! Nie musisz korzystać z usług trenera personalnego ani wbijać się w przyciasny strój sportowy. W domu ubierasz się jak tylko chcesz i ćwiczysz w swoim własnym tempie.

Eksperci twierdzą, że 30 minut ćwiczeń w domu każdego dnia to gwarancja zrzucenia kilku kilogramów w parę tygodni. Wybór ćwiczeń do wykonywania w domu jest spory – jeśli jesteś zupełnie początkująca, możesz zacząć od stretchingu i jogi, jeśli Twoja kondycja jest na dobrym poziomie, możesz zacząć od razu od ćwiczeń cardio. Im bardziej intensywne ćwiczenia w domu, tym więcej spalisz kalorii. Im więcej kalorii będziesz natomiast spalać podczas jednego treningu w domu, tym szybciej dojdziesz do swojej wymarzonej wagi.

Ćwicz w domu, bo to świetna zabawa

Omówiliśmy już kwestie zdrowotne oraz wpływ ćwiczeń w domu na sylwetkę. Pozostaje jeszcze… zabawa. Tak, trening w domu to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Ćwiczenia w domu nie tylko oczyszczają umysł i sprawiają, że czujemy się bardziej zrelaksowani, ale też wyzwalają nową energię i produkują ogromne ilości hormonu szczęścia. Świetna zabawa bez wychodzenia z domu? Tak, aktywność fizyczna w domu to właśnie umożliwia. Wystarczy zaopatrzyć się w strój treningowy – może to być zwykły dres, bo przecież i tak nikt Cię nie widzi, a także podstawowe przyrządy do ćwiczeń – matę do rozciągania, piłkę, hantle czy skakankę.

Gdy już wkręcisz się w ćwiczenia w domu i będziesz chciała więcej każdego dnia, może zainwestujesz w profesjonalny rower stacjonarny albo bieżnię? Pieniądze, które wydasz na ten cel, szybko się zwrócą, szczególnie biorąc pod uwagę ceny karnetów na siłownię. Trzymamy kciuki, aby ćwiczenia w domu przyniosły Ci jak najwięcej szczęścia i uśmiechu na twarzy!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here