Cztery preparaty na zmęczone oczy

Krople przeciwdziałające zmęczeniu oka zwężają spojówkę i dzięki temu zapobiegają jej zaczerwienieniu. Niestety, zazwyczaj nie możemy ich stosować przez dłuższy czas. Dlatego należy zwracać szczególną uwagę na warunki i higienę pracy, np. robić przerwy w pracy przy komputerze. Na rynku istnieje wiele preparatów na zmęczone oczy. Poniżej opiszemy kilka z nich.

1.      Vidisic

Lek Vidisic występuje w postaci żelu do oczu w opakowaniu 10 g. Substancją czynną jest karbomer w dawce dwóch miligramów na jeden gram leku. Stosuje się go w leczeniu zespołu tzw. suchego oka. Jest to odwodnienie powierzchni oka spowodowane brakiem produkcji naturalnych łez przez organizm lub niemożnością całkowitego zamknięcia powieki. Dzięki konsystencji płynnego żelu Vidisic jest łatwy w aplikacji. Tworzy warstwę ochronną, dzięki której oko przez długi czas pozostaje nawilżone. Najłatwiej znaleźć lek Vidisic do oczu w aptece internetowej. Jest to korzystna forma zakupu ze względu na niższe ceny i możliwość ich porównania. Co więcej, dla wygody klienta niektóre apteki internetowe, jak np. Gdziepolek.pl, mają porównywarkę cen wbudowaną w interfejs strony.

Vidisic należy stosować trzy do pięciu razy na dobę i zazwyczaj nie ma potrzeby zwiększania tej dawki nawet w ciężkim przebiegu choroby. Jak każdy lek, Vidisic może powodować działania niepożądane, jednak bardzo rzadko występują uczulenia. Długie stosowanie leku może skutkować podrażnieniem oka albo uszkodzeniem nabłonka rogówki.

2.      Starazolin

Starazolin to krople do oczu, których substancją czynną jest tetryzolina chlorowodorku w stężeniu 5mg na 1ml kropli. Krople stanowią szybką pomoc dla zaczerwienionych oczu. Lek przeciwdziała obrzękowi i przekrwieniu spojówek i łagodzi objawy takie jak: pieczenie, nadmierne łzawienie, czy bolesność oka. Te objawy mogą mieć różne źródła:

  • kurz, dym,
  • jaskrawe światło słoneczne, silny wiatr,
  • chlorowana woda,
  • użytkowanie soczewek kontaktowych,
  • katar sienny, uczulenie na pyłki.

Trzeba pamiętać, że Starazolin nie jest skuteczny w przypadku zadawnionych reakcji alergicznych, takich jak zapalenie kontaktowe spojówek lub skóry powiek. Dawkowanie odbywa się przez podanie dwóch lub trzech kropli bezpośrednio do oka z częstotliwością dwa do trzech razy na dobę.

3.      Hyabak

Wyrób medyczny Hyabak to nawilżające krople do oczu i soczewek kontaktowych bez konserwantów. Substancją czynną jest hialuronian sodu w stężeniu 2 mg/1 ml. Krople Hyabak pomagają w przypadku nadmiernego łzawienia, uczucia ciała obcego lub piasku pod powiekami i pieczenia oczu. Przywracają komfort zmęczonym oczom. Można je stosować w dawce jednej kropli do oka, tak często jak zachodzi potrzeba.

4.      Hylo-gel

Hylo-gel to, podobnie jak Hyabak, wyrób medyczny występujący w formie kropli do oczu. Jego zawartość to sterylny roztwór zawierający hialuronian sodu, którego podstawowym zadaniem jest skuteczne nawilżenie oka. Jest to substancja, która tworzy na powierzchni oka równomierną, stabilną powierzchnię nawilżającą rogówkę i spojówki. Krople Hylo-gel nie zawierają konserwantów i fosforanów, co zmniejsza ryzyko podrażnień i pozwala na dłuższe stosowanie preparatu. Standardowa dawka to jedna kropla do każdego worka spojówkowego trzy razy dziennie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here