Chcąc wyszczuplić ciało, sięgamy po różne sposoby. Jednym z nich jest body wrapping. Jest to coraz popularniejszy zabieg kosmetyczny, który można wykonać w domu. Polega on na owijaniu ciała zwykłą folią spożywczą po wcześniejszym zaaplikowaniu balsamów i kremów z odpowiednimi substancjami aktywnymi Body wrapping ma pomoc w wyszczupleniu sylwetki, ujędrnieniu skóry oraz zredukowaniu cellulitu. Zobacz, jak przeprowadzić body wrapping.

Body wrapping to inaczej foliowanie skóry. Aby wykonać ten zabieg, wystarczy zwykła folia spożywcza oraz balsam do ciała o właściwościach ujędrniających, wyszczuplających lub antycellulitowych. Brody wrapping poprzez pobudzenie krążenia w układzie krwionośnym i limfatycznym ma pozytywnie działać na całe ciało, a także ułatwić wnikanie substancji aktywnych z kosmetyków w głąb skóry. Jako efekty body wrappingu wskazuje się przywrócenie napięcia i jędrności skórze. Likwidację obrzęków, cellulitu oraz oczyszczenie ciała z toksyn.

Jak przeprowadzić body wrapping? Kosmetyki do body wrappingu

Body wrapping można stosować na całe ciało lub na jego wybrany fragment. Foliowanie ciała pozwala np. zwiększyć jędrność piersi, czy pozbyć się cellulitu z ud. Do zabiegu wykorzystuje się specjalny preparat ze składnikami aktywnymi, który można kupić w drogerii lub też własną mieszkankę. W drogeryjnych preparatach do foliowania ciała znajdują się takie substancje jak kofeina, żeń szeń, ginko biloba, cynamon, imbir, algi morskie, błoto kosmetyczne. Substancje te wykazuje wysokie właściwości antycellulitowe i ujędrniające. Własną mieszankę do body wrappingu można stworzyć z 1 paczki cynamony, 2 łyżeczek imbiru, 2 łyżeczek miody oraz wody. Składniki łączy się do uzyskania łatwo rozsmarowywania papki.

Zabieg foliowania ciała krok po kroku

Pierwszym etapem zabiegu body wrappingu jest wykonanie peelingu całego ciała. Ma on za zadanie oczyścić skórę z martwego naskórka i przygotować ją na przyjęcie składników aktywnych zawartych w kosmetyku do body wrappingu. Przed foliowaniem ciała najlepiej wykonać jest peeling kawowy, który ma również działanie antycellulitowe. Peeling z kawy można kupić lub wykonać samodzielnie.

Kolejny krok to nałożenie na skórę kosmetyku do body wrappingu. Należy nałożyć jego gruba warte na ten fragment ciała, który ma zostać zafoliowany, a następnie owinąć to miejsce folią spożywczą. Foliowanie nie powinno być zbyt mocne. Owinięte folią ciało przykrywa się kocem lub zakłada na nie grube ubranie i czeka 45 minut, aby składniki aktywne mogły zadziałać na skórę. Po tym czasie zdejmuje się folie i spłukuje ciało chłodną wodą bez mycia mydłem. Resztki pozostałych na ciele kosmetyków trzeba w nie wmasować.

W czasie foliowania ciała ciało będzie się intensywnie pocić, stąd też dobrze jest uzupełniać braki wody. Dobrze jest nawadniać organizm woda mineralną. Pomoże to uniknąć górnego odwodniania organizmu.

Efekty body wrappingu

Body wrapping uważany jest za zabieg niezwykle skuteczny. Aby móc kontrolować jego efekty zaleca się wykonanie pomiarów obwodu brzucha, pośladków, bioder i ud przed pierwszym foliowaniem ciała. Należy również pamiętać, że efekty body wrappingu będą widoczne przy regularnie wykonywanych zabiegach. Zalecane jest stosowanie foliowania ciała minimum raz w miesiącu. Pozwoli to na zauważenie efektów już po miesiącu. Pierwsze skutki to ujędrnienie skóry i zmieszczenie obwodu ciała. Opacz tego skóra po body wrappingu jest lepiej dotleniona, zyskuje zdrowy koloryt, gładkość i lepszą kondycję zaleca się, aby body wrapping łączyć z regularnymi masażami i szczotkowaniem ciała. Pozwoli to na podwyższenie efektów zabiegów pielęgnacyjny oraz sprawi, że poprawa kondycji skóry nastąpi szybciej.

Za pomocą body wrappingu:

  • uzyskasz jędrną i napiętą skórę,
  • przyspieszysz metabolizm,
  • skutecznie oczyścisz skórę z toksyn,
  • zredukujesz pomarańczową skórkę,
  • poprawisz kondycję skóry,
  • zapobiegniesz efektowi zwiotczałej skóry po odchudzaniu czy ciąży,
  • dotlenisz skórę,
  • wymodelujesz ciało i zmniejszysz jego obwód,
  • unikniesz zastoju limfy w organizmie.

Należy pamiętać, że efekty foliowania ciała nie pojawia się natychmiast. Kosmetyczki przekonują też, że sam zabieg cudownie nas nie odchudzi. Jeśli za pomocą foliowania ciała chce się stracić kilka centymetrów z obwodu, to zabiegi najlepiej łączyć ze zdrową dietą oraz ćwiczeniami. Stała zmiana wagi wymaga dużego zaangażowania i stałej zmiany nawyków.

Przeciwwskazania do body wrappingu

Body wrapping jest zabiegiem, który nie może być stosowany przez wszystkich. Istnieje cały szereg przeciwwskazań do wykonywania foliowania ciała. Zabiegów nie powinny stosować osoby z żylakami, zatorami, wysokim ciśnieniem krwi, miażdżyca, chorobami serca. Przeciwwskazaniem jest też ciąża, niedawno przebyte infekcje oraz operacje chirurgiczne. Należy pamiętać, że body wrapping jest zabiegiem dość intensywnym, przez co może powodować dyskomfort i chwilowe pogoszczenie wyglądy skóry, szczególnie tej wrażliwej i naczynkowej. Dla własnego bezpieczeństwa przed wykonywaniem body wrappingu lepiej upewnić się, że stan zdrowia pozwoli na takie zabiegi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here