Płaski brzuch to marzenie niejednej z nas. Przepisów na niego jest sporo, nie każdy jednak może zapewnić zadowalające rezultaty. Aby wysiłek fizyczny faktycznie się opłaca, warto wykonywać ćwiczenia, które znane są ze swojej skuteczności. Takim jest 6 Weider. Zdaniem wielu trenerów to właśnie ta metoda jest najskuteczniejszą w ćwiczeniu mięśni brzucha. Przekonaj się, na czym polega, jakie mogą być jej efekty oraz jak poprawnie wykonać 6 Weidera.

Efekty aerobicznych ćwiczeń A6W można zauważyć bardzo szybko. Warunkiem jednak jest to, że na brzuchu nie mamy grube warstwy tłuszczu. W takich wypadach 7 dniowy treningów 6 Weidera nie da spektakularnych efektów i możemy pozostać rozczarowane. Należy też pamiętać, że 6 Weidera ma także liczne efekty uboczne. Zanim zacznie się ćwiczyć, warto je poznać i przeanalizować, czy trening w ogóle się opłaca.

6 Weidera – co to jest?

6 Weidera jest zaliczana do najprostszych i najefektywniejszych ćwiczeń aerobicznych, które pozwalają spalić tkankę tłuszczową z brzucha. W skład planu treningowego wchodzi 6 różnych typów aktywności, który zadaniem jest wzmocnienie oraz budowa mięśni. Trening pozwala zauważyć efekty ćwiczeń w stosunku krótkim czasie. Wynika to z tego, że treningu zaangażowane są wszystkie grupy mięśni znajdujące się w obrębie talii. Pomaga to gubić zbędne kilogramy oraz rzeźbić tzw. kaloryfer.

Zalety 6 Weidera

6 Weidera to znane i często praktykowane ćwiczenia. Nic dziwnego, że cieszą się taką popularnością, bowiem pozwalają wyćwiczyć mięśnie brzucha oraz sprawiać, że będzie z on płaski. Plan treningowy przeznaczony jest zarówno dla osób o słabej kondycji fizycznej, jak i dla osób, które na treningu uczęszczają codziennie. Z racji tego, że poziom treningu 6 Weidera wzrasta z każdym dniem treningu, nawet początkujący fani sportu nie będą mieli problemy z wykonywaniem ćwiczeń. Ważną zaletą 6 Weidera jest to, że ćwiczenia można wykonywać bez wychodzenia z domu i angażowania dużej ilości czasu na trening. O tym, jak wykonywać poszczególne ćwiczenia można dowiedzieć się z wielu filmów instruktażowych.

Efekty aerobicznej 6 Weidera

Efekty 6 Weidera widoczna są stosunkowo szybko. Jako te wymienia się:

  • wyrzeźbienie mięśni brzucha – efektem codziennych ćwiczeń jest silniejszy i bardziej wyrzeźbionych brzuch; trzeba jednak pamiętać, że aby uzyskać efekt tzw. kaloryfera, najpierw z brzucha trzeba pozbyć się tkanki tłuszczowe; 6 Weidera w tym nie pomoże, ponieważ ćwiczenia co do zasady mają wzmocnić mięśnie brzucha, a nie spalić tłuszcz;
  • wzmocnienie mięśni prostych brzucha – główny nacisk 6 Weidera kładzie na mięsień prosty brzucha;
  • pobudzenie mięśni brzucha do rozwoju – 6 Weidera daje bodziec do rozwoju dla mięśni brzucha; wpływa na to intensywność  treningu.

Jak ćwiczyć  Weidera?

A6W to zestaw sześciu ćwiczeń, które się wykonuje przez 42 dni. Efekty ćwiczeń widoczne są już po 2 tygodniach. Trzeba jednak pamiętać, że konieczne jest ćwiczenie zgodnie z harmonogramem. Określa on, kiedy trzeba zwiększyć liczbę serii i powtórzeń. W czasie serii treningowej można zrobić przerwę w ćwiczeniach, trzeba jednak zadbać, aby nie była ona dłuższa niż 1 dzień. Wszystkie ćwiczenia a6w można wykonywać w domu w pozycji leżącej na plecach. Najlepiej położyć się na równym, twardym podłożu na macie do ćwiczeń lub złożonym kocu. Najlepiej wykonywać ćwiczenia na godzinę po posiłku.

6 Weidera – ćwiczenia

Ćwiczenie 1: Nogę zgiętą w kolanie należy unieść tak, żeby w zgięciu kolanowym i zgięciu biodrowym zachowany był kąt 90 stopni. Jednocześnie należy unieść barki, nie odrywając przy tym jednak tułowia od podłogi. W takiej pozycji trzeba wytrzymać 3 sekundy, opuścić nogę i to samo wykonać drugą nogą.

Ćwiczenie 2: Należy unieść jednocześnie obie nogi zgięte w kolanach i barki. Można lekko przytrzymać rękami kolana. W tej pozycji należy wytrzymać 3 sekundy.

Ćwiczenie 3: To ćwiczenie wykonuje się tak jak pierwsze, tylko z rękami splecionymi na karku.

Ćwiczenie 4: Ćwiczenie czwarte wykonuje się tak jak drugie, tylko z rękami splecionymi na karku.

Ćwiczenie 5: Nogi należy unosić na przemian, barki powinny być przez cały czas lekko oderwane od podłoża, a ręce splecione na karku.

Ćwiczenie 6: Barki i obie wyprostowane nogi należy unieść jednocześnie i wytrzymać w takiej pozycji przez 3 sekundy.

Trening 6 Weidera

Po wykonaniu całego zestawy ćwiczeń warto wykonać rozciąganie. Same ćwiczenia wykonuje się kolejno po sobie, bez odpoczynku utrzymując mięśni w kluczowym momencie przez 3 sekundy.

Efekty uboczne 6 Weidera

Chociaż 6 Weidera to niezwykle popularny trening, to może nieść za sobą liczne efekty uboczne, o których zapomina wiele osób. Wynika to z jego intensywności. Jako wady tego typu treningu wymienia się:

  • bóle kręgosłupa – ćwiczenia opierające się na podobnym schemacie słabo stabilizują kręgosłup i mocno obciążają odcinek lędźwiowy; w początkowej fazie treningu można również odczuwać ból w odcinku szyjnym kręgosłupa;
  • ryzyko rozwoju przepukliny brzusznej – jest to uwypuklenie w jamie brzusznej, które swoim wyglądem przypomina guzek; przepuklina brzuszna rozwija się wskutek nadmiernej aktywacji mięśni jamy brzusznej; jej objawy to ostry i częsty ból w okolicach podbrzusza;
  • długi czas treningów – trening w końcowej fazie zajmuje 40 minut dziennie;
  • nadwyrężenie mięśni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here